Maastikurajad, Mustjõe maastikusõiduala

Mustjõe maastikusõiduala
Tuntud veel kui: Mustjõe karjäär

 

  Vaadatud: 13832
       

vahejoon

Asukoht: Piibe mnt 16. kilomeetrilt, kohe peale Raudoja veehoidlat (Tallinna poolt tulles) keerata paremale ja sõita ca 8 km otse, siis 400 m enne Mustjõe raudteejaama keerata vasakule ja sõita veel 2 km raja alguseni, karjäärini 3 km. Teine võimalus on minna Mustjõe karjäärini Aegviidust, kust läheb tee karjäärini paralleelselt raudteega. Aegviidu poolt parem tee.

Omadused: Karjäärini läheb mööda kruusatee äärt liivane tee millel on sisse lükatud väikesed hüpped. Karjääris on üks suur ja teine veidi väiksem liivamägi millede otsa saab ronida ka maasturiga. ATV'ga võib päris põnev olla. Suure mäe otsast avaneb kena vaade järvele.

Omanik/tasu: RMK

Kordinaadid: 59°17'37'' N / 25°29'18'' E --- 59.293610 N / 25.488333 E

Google Maps link -=|=- Regio kaardi link -=|=- Youtube video

Kes & Mis: Mustjõe küla liivakarjääris alustati liiva kaevandamist raudtee pikendamiseks. Algul ehitas raudtee laiendust ehituspataljon, rajades liiva äraveoks ka raudteeharu Mustjõe raudteejaamast kuni karjäärini. Kuna raudteeharu oli väga halvasti ehitatud, siis hiljem ta remonditi, kuid liivavedu enam ei teostatud.
 

vahejoon

 

KOMMENTAARIUM

nimi - 1 aastakümmet tagasi
Tunniks-kaheks on põnevust kindlasti. Talvel on aga seal järv jääs ja siis on tegelt päris mõnus jäärajal lasta. Panime lähedal asuvas Mustjõe talus sauna ka kinni ning kokku oli täitsa mõnus päev!

 

 

LÄHIMAD SÕIDUKOHAD

Soodla polügoon

 10.1 km
Soodla polügoon
Aru maastikusõiduala

 14.8 km
Aru maastikusõiduala
Kiiu karjäär

 16.2 km
Kiiu karjäär


Aerofotod: Maa-amet & SuurVend | © 2014 Kõik õigused kaitstud