Maastikurajad, Tuula krossirada

Tuula krossirada
Tuntud veel kui: Taari krossirada, koerte jooksurada

 

  Vaadatud: 25022
       

vahejoon

Asukoht: Keilast 2km Tuula poole, sealt esimene korralikum kruusatee paremale (enne suuri laudahooneid), siis 1,3 km pärast vasakule ning kohe uuesti paremale. Rada asub paarsada meetrit edasi vasakul pool teed aiaga piiratud alal. Kindlasti valdajale ette helistada!

Omadused: Savi-mulla segune kõva pinnasega rada. Suvel on selline pinnas plussiks, kuna vesi ei aura maast välja ning seetõttu ei lähe kergelt tolmama. Sügisel/kevadel võib olla aga väga porine. Erineva raadiusega kurvid, keerulised/järsud hüpped ja lühikesed kiirendus- ja pidurdusmaad.
Täisring 1770m: 2min 30sek, keskmine kiirus 42 km/h
Lühike ring 1390m: 2min, keskmine kiirus 42 km/h

Omanik/tasu: Keila Moto, Toomas 521 5098, E-R 10-20, L 12-17, P ainult >50cc

Toimunud üritused: treeningud

Kordinaadid: 59°16'22'' N / 24°25'58'' E --- 59.272678 N / 24.432770 E

Google Maps link -=|=- Regio kaardi link -=|=- Youtube video

Kes & Mis: Ehitatud põllu peale aastal 2006.
 

vahejoon

 

KOMMENTAARIUM

Toomas - 1 aastakümmet tagasi
Eelmise talve sari toimis ja midagi tuleb kindlasti. Sõltub see asi paljudest asjadest nagu EMF ametlik kalender, ilmad ja ka see paljud jõuavad talveks rehve osta. Võistlustel osalejaid ja muidu sõitjaid on selle suvega märgatavalt vähemaks jäänud. Olen alati tahtnud ka EMF ametliku krossi teha aga ilmselt ei ole saladus, et kemplen kohaliku omavalitsusega ja seetõttu on asjad mõnevõrra keerulised, EMF võistluste tegemisel. Niisama sõitmist ja kohaliku olemusega võistlusi ei takista miski.

Sõitja - 1 aastakümmet tagasi
Kas see talv tuleb veel mingine talvesari?

Toomas - 1 aastakümmet tagasi
16.09.2009 ehitati rada suuremas osas teistmoodi. Kuna talv on tulemas siis lausmudaga soonde sõitmist võiks vältida. Muidu saab sõita iga päev. http://tuulamx.edicypages.com/

Toomas - 1 aastakümmet tagasi
Rada tehti 2006 aasta sügisel. Kuna oma sõitmisel oli nõrgaks kohaks kurvi tehnika, siis oli raja planeerimisel oluliseks kohaks erinevad kurviraadiused. Samuti lähtusin arvamusest, et treeningraja eesmärk peaks olema treenimine ning seetõttu tegin hüpped suht keeruliseks. St et nõlvad olid järsud ning kiirendus ja pidurdusmaad lühikesed. Krossisõitja psühholoogia tugevdamiseks olid paljud hüpped seest tühjad. See kõik kokku tegi rajal "puhtalt" sõitmise keeruliseks ning füüsiliselt väga väsitavaks. Kuna selgus, et valdav enamus soovib siiski panna rohkem rõhku sõitmisele, mitte treenimisele, siis olen rada muutnud lihtsamaks. St vähendasin kurveid, tegin sirged pikemaks ja hüpped tõstsin vahelt täis. Pinnasest niipalju, et tegemist on savi-mulla seguga ehk siis kõva rajaga. Pinnas hoiab vett nagu käsn, seega tekib kevadel ja sügisel olukord, kus sõita ei ole võimalik. Samas on selline pinnas suvel plussiks, kuna vesi ei aura maast välja ning seetõttu ei lähe ta kergelt tolmama. Praegusel hetkel on rada üle silutud ning seetõttu mudaga sõita ei saa, sest eesmärk on hoida rada sõidukorras ka talvel ning siis on üsna ebamugav sõita ära jäätunud kõverates soontes. Seega tuleb enne külmade tulemist sõita soovides üle helistada ning rajaolude kohta küsida.

nimi - 1 aastakümmet tagasi
käisin kah korra proovimas - rajal on vaeva nähtud, hüpete harjad kenasti teravad jmt. ainuke-ja suur probleem- on vee ärajooks rajalr - sattusin sõitma päeval, mil hommikul oli väheke vihma teinud, pealelõunat oli ilm tuuline ja päikeseline, aga rada oli justkui tatise jää peal sõidaks. lihasetrenn ja tasakaalu õppimine, ei muud :::))))

Mart - 1 aastakümmet tagasi
Kui keegi on käinud, siis võiks tingimustest rääkida (raja ehitus, hooldus, kasutamise tingimused?)

Rt - 1 aastakümmet tagasi
Toomas 5215098

nimi - 1 aastakümmet tagasi
Saaks kuidagi selle omaniku kontakti .

SLY - 1 aastakümmet tagasi
Rada asub eramaal ja raja kasutamiseks tuleb kokkuleppida eelnevalt omanikuga

 

 

LÄHIMAD SÕIDUKOHAD

Vasalemma karjäär

 9.9 km
Vasalemma karjäär
Laitse krossirada

 11.7 km
Laitse krossirada
MiniRC krossirada

 12.2 km
MiniRC krossirada


Aerofotod: Maa-amet & SuurVend | © 2014 Kõik õigused kaitstud