Maastikurajad, EKV Männiku harjutusväli

EKV Männiku harjutusväli
Tuntud veel kui: Männiku Tankodroom, Krestinovi krossirada

 

  Vaadatud: 22155
       

vahejoon

Asukoht: Tallinnast Saku suunas sõites 1km jääb vasakule poole. "Liberada" teeviida kohalt sisse keerata ja otse edasi kuni telliskivi majani.

Omadused: on kaks sissesõidetud mullast vaba kasutusega rada, pikk Nilfisk Offroadi rada ja taga paremat kätt üks liivane "Krestinovi rada", mis pidi nüüd üles kaevatud olema... Aga territoorium on suur ja kui just päästeametnikud miine ei lõhka, perekonnad industriaalkeskkonna piknikku ei pea või sõjaväelased harjutusi ei tee, siis on seal karjääride ümbrus tõeline motoparadiis.

Omanik/tasu: Harjutusväljad

Toimunud üritused: Kestvuskrossid, treeningud ja mudistamised

Kordinaadid: 59°19'24'' N / 24°41'50'' E --- 59.323334 N / 24.697222 E

Google Maps link -=|=- Regio kaardi link -=|=- Pilte veebist -=|=- Youtube video

Kes & Mis: Tsaaririigi ajal rajati siia laskemoonalaod, millest mõned paremini säilinud on veel katuse all. Aastal 1936 hukkus laskemoonalao plahvatuses 60 inimest. See oli esimese vabariigi rahuaja ohvriterohkeim tragöödia. NSVLi ajal oli siin tankodroom.
 

vahejoon

 

KOMMENTAARIUM

David Hmeljov - 1 aastakümmet tagasi
Lugupeetud kodanikud palume teil mitte külastada männiku poligoni 30/10/2010 08:00 - 00:00, seoses airsoft võsitlustega (http://www.airsoftgames.ee/viewforum.php?f=118). Kogu männiku teritoorium on broneeritud sõjaväe ja omanikute poolt.

jõm - 1 aastakümmet tagasi
Tankodroomil ruumi küllaga. ATV'ga mööda krossiradu ei soovita üldiselt sõita - võib krossimeestelt turpi saada raja rikkumise eest :)

janar - 1 aastakümmet tagasi
kas seal võib sõita ka tavaliste atv-dega

Kaitseväe Logistika keksus - 1 aastakümmet tagasi
Nimetatud Krestinovi rada kuulub Kaitseministeeriumile. Selle kasutamine tuleb kooskõlastada Kaitseväe logistikakeskusega. manniku@mil.ee, harjutusvali.mil.ee

 

 

LÄHIMAD SÕIDUKOHAD

Saku-Männiku krossirada

 1.3 km
Saku-Männiku krossirada
MiniRC krossirada

 3.8 km
MiniRC krossirada
Saku krossirada

 5.1 km
Saku krossirada


Aerofotod: Maa-amet & SuurVend | © 2014 Kõik õigused kaitstud