Maastikurajad, Raadi krossirada

Raadi krossirada
Tuntud veel kui: Raadi kruusakarjäär

 

  Vaadatud: 16292
       

vahejoon

Asukoht: mööda Narva mnt Tartust välja kuni paremale näitab Raadi lennuväli, keerad paremale ja kohe esimene plats paremat kätt on rada

Omadused: stardijoonel on 30 kohta, raja pikkus 1250m ja laius 8-16m, 70% kõva kruusane, 20% kõva muld ja 10% pehme liiv. Paar mõnusat 10m järsku tõusu. Raja seisukord 3/5 (nurgad maas ja vaod sees)

Omanik/tasu: teadmata / tasuta

Toimunud üritused: kunagi peeti motokrosse Tartu Suvi ja Tartu Kevad

Kordinaadid: 58°23'42'' N / 26°44'19'' E --- 58.394867 N / 26.738586 E

Google Maps link -=|=- Regio kaardi link -=|=- Pilte veebistKes & Mis: Äksi motoklubi mehed K. Tamm ja J. Brauer otsisid Tartus paika, kuhu krossirada rajada. Valida oli kaks kohta, kas Aardlapalu karjäär (liiga niiske) või Raadi kruusakarjäär. Kuna mõlemad olid alaga tihedalt seotud, ei valmistanud raja mahapanek raskusi. Planeerimistööd käisid kahe traktoriga kella ühe-kaheni öösel. Mõlemal mehel tuli ka endal pärast põhitööd traktorikangide taha istuda. Rada avati 6. juunil 1998. Ennem seda võisid tartlased viimati oma linnas motokrossi näha 1954. aastal, kui krossirada asus sealkandis, kuhu hiljem hakati Anne kanalit kaevama. Sellest saadik on Tartus peetud vaid mootorrataste ringrajasõite Tähtvere ringil.
 

vahejoon

 

KOMMENTAARIUM

uuemat infi - 1 aastakümmet tagasi
Rada on hooldamata ja sisse on sõidetud tugevad sooned ja hüpete nukid on ebamäärased. Sõitmise suhtes mõttetu nii krossika, atv jne aga raja loojatel oli mõte hea tuua motosport rahvale lähemale.

uudishimulik - 1 aastakümmet tagasi
kas quadiga sõita võib ja kas seal on hyppeid ka?
- hüppeid on ja quadiga võib sõita - Neljarattalisega tuleb olla ettevaatlik, et rada soonde ei sõidaks ega hüpete nurki ümaraks.

veebist - 1 aastakümmet tagasi
...igav rada... isegi kui korda saax teha polex ta huvitav... kuid jah hetkeseisu vaadates sis mul ntx ei pidanud seal kumm 1h-gi vastu:D

 

 

LÄHIMAD SÕIDUKOHAD

Kardla raketibaas

 9.8 km
Kardla raketibaas
Lange motokeskus

 11.3 km
Lange motokeskus
Kukemetsa karjäär

 13.9 km
Kukemetsa karjäär


Aerofotod: Maa-amet & SuurVend | © 2014 Kõik õigused kaitstud